Informacje o Spółce

CreativeForge Games S.A. istnieje od 2011 roku, kiedy dwaj weterani polskiej branży gier komputerowych postanowili stworzyć zespół, łączący doświadczenie zdobyte przy dużych projektach w największych firmach, z elastycznością i kreatywnością mniejszej struktury. Od tamtego czasu CFG konsekwentnie realizuje coraz większe, bardziej złożone projekty, o coraz większym potencjale sprzedażowym.

Atutem CFG jest specjalizacja w segmencie szeroko pojętych gier taktyczno-strategicznych. Klienci zainteresowani tą kategorią, to często gracze bardziej dojrzali, wymagający i przywiązujący wagę do szczegółów, ale w zamian wierni, ewangelizujący na rzecz produktów, które zdobyły ich zaufanie, a także dysponujący ponadprzeciętnym budżetem na zakup gier.

Zespół liczący blisko 50 osób, profesjonalizm i doświaczenie, a także wykorzystanie najnowszych narzędzi, technologii oraz rozwiązań, to filary strategii CFG.


Podstawowa Działalność

CreativeForge Games to studio developerskie tworzące własne gry na komputery PC i konsole. CFG tworzy autorskie projekty, koncentrując się w danym momencie na jednej, kluczowej produkcji.

Przy dotychczas wyprodukowanych grach, Spółka korzystała z globalnych wydawców - partnerów odpowiedzialnych za promocję i sprzedaż produktów. Stosownie do zakresu porozumień zawieranych z wydawcami, wnoszą oni ekspertyzę z zakresu relacji z mediami, marketingu i sprzedaży, a także własne kontakty i porozumienia z szeroko pojętymi partnerami biznesowymi.

Dotychczas ponad 90% sprzedaży produktów CFG odbywało się na platformie Steam, lecz proporcjonalny udział tego kanału sprzedaży ulegnie zmniejszeniu w niedalekiej przyszłości, w związku z wydaniem gry Phantom Doctrine również na konsole.


Zarząd i Rada Nadzorcza

ZARZĄD SPÓŁKI

Kacper Szymczak, Prezes Zarządu

Mateusz Zawadzki, Wiceprezes Zarządu

szczegóły i życiorysy zawodowe członków zarządu [PDF]

RADA NADZORCZA

Michał Portalewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej

Radosław Mrowiński

Olga Żarnowiecka

Michał Kojecki

Szymon Daszkiewicz

szczegóły i życiorysy członków RN [PDF]


Kontakt

Kontakt dla inwestorów: ir@creativeforge.pl

Kontakt dla mediów: press@creativeforge.pl


Autoryzowany Doradca

 

 

 

Trigon Dom Maklerski S.A.

ul. Mogilska 65, 31-545 Kraków

+48 12 629 24 56

sekretariat@trigon.pl